Array ( [menu-704] => Array ( [attributes] => Array ( ) [node_type] => page [alter] => 1 [href] => node/199 [title] => İletişim ) )

Ana menü

Gerçekleştirdiğiniz iş karşılığında müşterilerinize göndereceğiniz borç bilgisini gösteren ticari bir evrak olan fatura, tüm vergi mükellefleri için zorunlu bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı hızlı ve pratik bir şekilde kurumsal bir çerçevede karşılamanız, ticari bir zorunluluğun kolaylaşmasını sağlayacaktır.
Satılan malı, bir yerden başka bir yere sevk ederken kullanılan mal teslimini gösteren irsaliye, tüm ticaret alanları için zorunlu bir ihtiyaçtır. Sürekli formun en önemlilerinden olan irsaliye basımlarının hızlı, güvenilir ve kurumsal olması, bu aşamanın kolaylaşmasını sağlar.
Defter tutan işletmecilerin, defter tutmayan kişilerden (çiftçiler hariç) satın aldıkları mal veya hizmetler karşılığında düzenledikleri ticari belgeler, gider pusulalarıdır. Gider pusulası, fatura hükmünde olduğu için işlem ciddiyet ile yürütülmelidir.
Müstahsil makbuzu, defter tutan çiftçi veya toptancıların, defter tutmayan çiftçilerden satın aldıkları ürünler karşılığında düzenlemesi zorunlu olan bir belgedir.
Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yetkili müesseseler, döviz alış ve satışlarında döviz alım ve satım belgelerini düzenler ve kullanırlar. Vergi Usul Kanunu uyarınca düzenlenmesi zorunlu belgeler kapsamına alınmıştır.
Şehirlerarası otobüs firmalarının, yolcuların satın aldığı koltukların numaralarını ve oturma planlarını gösteren belgelerine verilen isimdir. Tüm şehirlerarası yolcu taşıma firmaları için bu listeleri düzenlemek bir zorunluluktur. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde düzenlenmesi gereken yolcu listelerinin basımında titiz davranılmalıdır.
Çek, ödeme yapılacak miktarın belirtildiği ve belirli şekil şartlarını taşıyan, kıymetli evrak niteliğindeki bir kambiyo senedidir.
Senetler, bir kişinin ya da kurumun ödemeye veya yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek amacıyla en az iki kişi arasında düzenlenen kıymetli evraklardan oluşur. Senetlerde, yasal olarak basılması zorunlu olan ek bilgilerin ve çek/senet formlarının üzerinde bulunması gereken ayrıntıların eksiksiz olması gerekir.
Sözleşme, kişiler ve kurumlar arasında yapılan, koşullarına uyulması yasayla desteklenmiş olan antlaşmalardır. Sözleşme basımı sayesinde, bu anlaşmalar resmi olarak belgelenir.
Genellikle bankalar tarafından kullanılan ve işletmelerin cari hesaplarındaki değişiklikleri bildiren belgelerdir. Dekont basımı, hesaplarda harekete sebep olan bir kaydı, ilgili yere haber vermek açısından son derece önemlidir.
Yapılan bir ticari işlem sonunda paranın alındığını gösteren bir nevi teminat belgesidir. Makbuz basımı yapan matbaalar, makbuzun tarihi, malı satın alanın adı, soyadı, ticari unvanı, adresi; malın cinsi, miktarı, tutarı, seri ve sıra numarası gibi bilgilere mutlaka yer vermelidir.
Sigorta poliçesi, sigorta sözleşmesinin yapılmış olduğunu ve sözleşmenin koşullarını gösteren yazılı bir belgedir.
Maaş bordroları, çalışanların aylık hizmet bedelini, vergi matrahını, kesintileri ve aylık net ücreti gösteren belgelerdir.
Alacaklı veya borçlu hesabın, hesap kesim tarihinden sonraki durumunu gösteren ve hesap sahibine verilen işlem dökümüdür.
Yolcu taşıma amaçlı yapılan uçuşlarda yolculara, check-in işleminin sonucunda verilen karttır. Kartta yolcunun uçuş ile ilgili bilgileri bulunur.
Alışveriş sonrasında müşteriye verilen ve hediye yerine geçen özel çeklerdir. Şirketler tarafından, müşterilerin bir sonraki alışverişlerinde kullanmaları için verilir.
Maaş bordrolarını tek nüsha olarak vermeyi tercih eden şirketler, ekopostları bordro zarfı olarak kullanır.
Teklif niteliği taşıyan, asıl fatura öncesinde verilen belgelerdir. Herhangi bir mali yükümlülük taşımazlar.
Ayrıntılı Bilgi İçin E-Kataloğu İndirin
Baskı çözümlerimizi incelemek için e-kataloğu indirebilirsiniz.
TÜM KATALOGLARI İNCELE
Bu Çözümü En Çok Tercih Eden Sektörler
Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına, 28 yılı aşkın Umur bilgi ve deneyimi ile çözüm üretiyoruz.
Tüm hizmetlerinizden ve ürünlerinizden çok memnun olduğumuzu belirtmek isteriz.
Simay Kılıç LR Health & Beauty Systems
Umur Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘den almış olduğumuz hizmetlerin Bankamız ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan düzeyde olduğunu ve hizmeti sunan müşteri temsilcilerimizden memnuniyetimizi bildirir, başarılar dileriz.
Muhammet Aydemir İngbank
Uzun zamandır devam eden iş ortaklığımız boyunca, yeniliklere olan bakış açıları, getirdikleri çözüm önerileri ve verdikleri destek ile hep yanımızda olan Umur’a ve Müşteri Yöneticimiz Sn. Tuğba Süslü’ye çok teşekkür ederiz.
Sena Türker Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi H/E
Gerek ikili ilişkiler, gerekse kurumsal ilişkiler açısından hiçbir zorluk ve problem yaşatmamayı kendilerine görev edinmişler. En üst düzey hizmeti sağlamaya çalışan ve “daha iyi nasıl olabiliriz?” sorusunu sürekli kendisine soran bir firma.
Cansın Höbek Pazarlama & İdari Hiz. Alımları & lojistik
İş kalitesinde, hizmet kalitesinde, zamanlamaya uyulmasında bize avantaj sağlıyor. Hızlı ve çözüm odaklı işimizi kolaylaştırıyor. Şirketimiz sektörde bir ilk olan her acenteye ayrı ayrı baskı ile poliçe kağıdı sunuyor.
Erhan TOPRAK Ethica Sigorta
Samimiyet, güleryüz, fiyat, doğru iş, dolayısıyla zaman.
Hakan Güçer Opakim A.Ş
TÜM HİZMET ALANLARIMIZ